Yhteystiedot

Piiritoimiston henkilökunta

 

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi(at)mll.fi

 

Hallinto ja viestintä

 

Andersson Janina
Toiminnanjohtaja
040 509 8998
janina.andersson@mll.fi

Hilck Tina
Viestintäassistentti
050 436 2999
tina.hilck@mll.fi

Koski Kaisa
Järjestöassistentti
044 596 9400
kaisa.koski@mll.fi

Kunnasvirta Sanna
Talouspäällikkö
040 043 4069
sanna.kunnasvirta@mll.fi

Louhimaa-Hyvölä Maire     
Assistentti
040 041 6624
maire.louhimaa-hyvola@mll.fi

 


Perhekeskus-, järjestö- ja nuorisotoiminta

 

Rippstein Katja                        
Järjestöpäällikkö
045 132 6736
katja.rippstein@mll.fi

Franska Johanna                     
Perhekeskustoiminnan koordinaattori,
Perhekeskus Marakatti
Perhekeskus Satelliitti
040 551 9637
johanna.franska@mll.fi

Lindberg Enni
Perhekeskustoiminnan koordinaattori,
Salo, Raisio ja Turun seutu
044 353 7611
enni.lindberg@mll.fi

Metsäpalo Rea
Perhekeskustoiminnan ohjaaja
044 710 9520
rea.metsapalo@mll.fi

Nurminen Jonna
Perhekeskustoiminnan koordinaattori,
tukihenkilötoiminta, Vakka-Suomi
044 077 0892
jonna.nurminen@mll.fi

Vahalahti Ina
Nuorisotoiminnan koordinaattori                 
040 518 7212
ina.vahalahti@mll.fi

 


Tukihenkilötoiminta

 

Rantanen Juhani
Kehittämispäällikkö
040 549 6012
juhani.rantanen@mll.fi

Karvonen Heidi
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
044 535 5160
heidi.karvonen@mll.fi

Stenström Sirpa
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori,
ammatillinen tukihenkilötyö, Salo
044 535 5161
sirpa.stenstrom@mll.fi

Vuorela Tuomas
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
044 761 8190
tuomas.vuorela@mll.fi

 


Monikulttuurinen lapsi- ja perhetoiminta -hanke

 

Kütük Hatice
Koordinaattori
044 751 2702
hatice.kutuk@mll.fi

Ollila Outi
Koordinaattori
044 751 3177
outi.ollila@mll.fi

 


Soppaa ja sympatiaa -hanke

 

Päiviö Miia
Koordinaattori
044 077 0945
miia.paivio@mll.fi

Vuorio Jenni  
Koordinaattori
044 077 0946
jenni.vuorio@mll.fi

 


Uskallamme puhua, kestämme kuulla! Nuorten seksuaalisen häirinnän ehkäisy -hanke

 

Aalto Paula
Mediakasvattaja ja nuorisotyönkouluttaja
044 0770952
paula.aalto@mll.fi

 


Ammatilliset perhepalvelut ja lastenhoitotoiminta

 

​Waher Essi
Perhepalvelupäällikkö        
044 791 0803
essi.waher@mll.fi

Tamminen Katja                     
Vapaaehtoistoiminnan vastaava
Lastenhoitotoiminta
045 112 7991
katja.tamminen@mll.fi

Perhetyöntekijät:

Nyfors Sanna
Perhetyöntekijä                     
044 077 0942
sanna.nyfors@mll.fi

Raunio Henrika
Perhetyöntekijä                     
044 730 0232
henrika.raunio@mll.fi

Toivoniemi Johanna
Perhetyöntekijä
044 742 0708
johanna.toivoniemi@mll.fi

Mujunen Heidi
Perhetyöntekijä
044 748 1648
heidi.mujunen@mll.fi

Suominen Kirsi
Perhetyöntekijä
044 077 0943
kirsi.suominen@mll.fi

 

Piiritoimisto sijaitsee Perhetalo Heidekenillä

Piiritoimiston toimipisteet

Piiritoimisto
Perhetalo Heideken, 2. krs
Sepänkatu 3, 20700 Turku
info.varsinais-suomi (at) mll.fi
p. 02 2736 000
ma–pe klo 9–15

Perhekeskus Marakatti
p. 040 551 9637

Marakatin kesäaukiolajat:
Ma
Vauvakahvila klo 10−15
(auki normaalisti vielä ma 18.6.)
Ti, to Perhekahvilat auki koko kesän klo 9−15
Pe Perhekahvila klo 9−12
(auki normaalisti vielä pe 15.6.)

Salon seudun aluetoimisto
Kauppakeskus Plaza, 3. krs
Vilhonkatu 8, 24100 Salo
p. 044 535 5161 / Sirpa Stenström

Ipana-Messi
Rantakatu 15
23500 Uusikaupunki

 

Perhepalveluiden tilaukset
arkisin klo 8–11
p. 0400 839 749
palveluvalittaja.varsinais-suomi@mll.fi

Lastenhoitovälitys
arkisin klo 8–11
p. 02 235 4720

Lue lisää ja käy tutustumassa!

Löydät meidät myös sosiaalisesta mediasta:
Facebook
Twitter
Instagram